Co powinna zawierać apteczka rowerowa?

Podróżując rowerem zawsze będziemy zmagać się z ograniczoną ładownością, dlatego też warto jest wyposażyć apteczkę na rower w najpotrzebniejsze rzeczy. Dobra apteczka rowerzysty powinna być niewielkich rozmiarów oraz znajdować się w łatwo dostępnym miejscu (w tym miejscu możecie znaleźć gotowe apteczki rowerowe) . Lepiej jest dmuchać na zimne i nigdy nie użyć apteczki niż w razie potrzeby nie mieć możliwości udzielenia pomocy innym czy samemu sobie. Nieco bardziej zdolni ludzie tacy jak np. ja mogą zaciąć się konserwą turystyczną przy jedzeniu. Wtedy na pomoc przychodzi spirytus lub woda utleniona oraz bandaż. Trudno jest przewidzieć i zabrać wszystko co może się przydać, bo nigdy nie wiemy z jakimi dolegliwościami przyjdzie nam się zmagać podczas wyjazdu, jednak przedstawię wam listę, która wg  mnie to absolutne minimum bez którego nie powinniśmy wyruszać na dalsze wyprawy.

Co powinna zawierać apteczka rowerzysty?

  • glukoza w proszku
  • witaminy, minerały, tabletki z witaminą C i rutyną
  • tabletki przeciwbólowe
  • aspiryna
  • coś na gardło
  • plastry i spirytus
  • elektrolity
  • coś na zatwardzenie oraz węgiel
  • bandaż zwykły oraz elastyczny
  • maść rozgrzewająca

Glukoza – będąc w trasie nasz organizm spala sporo kalorii, a nie zawsze mamy czas i okazję zjeść wartościowy posiłek. Dobrym sposobem na dostarczenie energii jest rozpuszczenie glukozy w wodzie.

Witaminy – wraz z potem pozbędziemy się sporej ilości witamin i minerałów. Dobrze jest zapewnić sobie dodatkowe źródło magnezu, który uchroni nas przed skurczami.

Tabletki przeciwbólowe – jazda z bólem głowy  lub brzucha to nic przyjemnego, warto jest mieć kilka sztuk takich tabletek.

Aspiryna – ma działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe.

Elektrolity –  w razie biegunki lub wymiotów uzupełnią składniki mineralne.

Maść rozgrzewająca i bandaż elastyczny – idealna na zmęczone mięśnie lub problemy ze stawami.

Ilość wyżej wymienionych leków oraz rzeczy będzie różnić się w zależności od czasu którym będziemy w podróży. Tak jak wspomniałem wyżej  apteczkę rowerzysty przewozimy w łatwo dostępnym miejscu, może to być np. torba podsiodłowa lub na kierownicę. Zawartość apteczki możemy zapakować w specjalne czerwone opakowania z białym krzyżykiem lub torebkę z zapięciem strunowym, która powinna zabezpieczyć zawartość przed wilgocią. Prawdopodobnie z większości leków nie będziemy musieli korzystać, dlatego warto jest sobie zapisać ich datę przydatności i zostawić w bezpiecznym miejscu w domu.


Kategorie: Poradnik

Tagi: ,

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany