Szlak Niebieski:
Giżycko, miasto leżące w samym centrum Krainy Wielkich Jezior jest doskonałym punktem z którego możemy wyruszyć na wyprawę po okolicznych mało uczęszczanych drogach. Z pewnością, w sezonie bardziej zatłoczone są jeziora i kanały niż drogi, bowiem Giżycko cieszy się niezwykle ogromną popularnością pośród miłośników żeglugi. Nie bez powodu miasto w 2012 roku zdobyło tytuł Żeglarskiej Stolicy Polski pokonując takie miasta jak Gdynia, Gdańsk czy Sopot. W samym Giżycku żeglarze mogą zacumować w 740 przystosowanych do tego miejscach. Część szlaku niebieskiego biegnie w pobliżu linii brzegowej takich jezior jak: Kisajno, Dobskie, Dargin Gołdopiwo oraz Kruklin, a więc okazji do obserwacji pływających jachtów i żaglówek będziecie mieli naprawdę dużo.
Widok na jezioro DobskiePo drodze miniemy także wiele rozlewisk
Jadąc szlakiem niebieskim będziecie przejeżdżać przez okoliczne wioseczki i miasta, w których zachowały się budynki z XVI i XVII wieku takie jak np. zespół pałacowo-parkowy – siedziba rodziny Lahndorffów. Szlak składa się z mieszanki dróg asfaltowych i szutrowych, które nie należą do odcinków trudnych.
Nie zabranie też żywej natury 😉
Pozdrowienia dla ekipy „Eurożagiel”!
Najlepszy na świecie pływający bar wodny z jaszczurką 😉
Szlak niebieski polecam wszystkim osobom, które nie posiadają dużego doświadczenia, a chciałby spróbować swoich sił na nieco dłuższym odcinku. Można go spokojnie rozplanować na cały dzień, zatrzymując się na dłuższe przerwy odpoczywając na miejscowych plażach.
Giżycko ? Piękna Góra – Guty ? Kamionki ? Doba ? Radzieje ? Sztynort ? Harsz ? (Pieczarki ? Świdry) ? Pozezdrze ? Przerwanki ? Kruklanki ? Grądy Kruklaneckie ? Nowe Sołdany – Kożuchy Wlk. ? Sulimy – Giżycko
Stopień trudności: łatwy
Dystans: 79 km
Droga: asfalt, drogi szutrowe i brukowane
Atrakcje: okoliczne jeziora 😉
1 komentarz
monisa
Właśnie takie drogi są najlepsze i kontakt z naturą. Bardzo fajna kolejna wycieczka. Dodaje bloga do ulubionych. Super relacje.