Dobrze dobrana odzież termoaktywna zapewnia większy komfort podczas różnych aktywności fizycznych. Zwiększa ilość odprowadzanej wilgoci oraz utrzymuje nasze ciało w optymalnej temperaturze. Pierwszy kontakt z produktami polskiej firmą Brubeck miałem zeszłej zimy, kiedy to potrzebowałem zaopatrzyć się w odzież do biegania na mroźne wieczory. Perspektywa przepoconego bawełnianego podkoszulka oraz grubej ciężkiej bluzy w połączeniu z niskimi temperaturami nie napawała optymizmem. Zatem pewnego dnia udałem się do sklepu mojego znajomego ze szkolnych lat w poszukiwaniu odpowiedniego asortymentu (jeśli nie macie swojego ulubionego sklepu z odzieżą sportową to w tym miejscu możecie zobaczyć przykładowe bluzy termoaktywne). Wytłumaczyłem czego dokładnie potrzebuję, a Krzysiek zdjął z wieszaka, na pierwszy rzut oka, lichą bluzę i powiedział – w tym i bieliźnie możesz spokojnie biegać w 15 stopniowym mrozie. No dobrze, przecież on się lepiej zna i raczej nie wciskałby mi kitu. Co to za bluza? Czy dała radę zapewnić mi właściwą temperaturę?
Informacje na temat bluzy podane przez firmę Brubeck:
Termoaktywna bluza została wykonana w bezszwowej technologii z dwuwarstwowej dzianiny. Od wewnątrz bluza posiada niewielką kieszonkę z siatki do której możemy włożyć telefon lub odtwarzacz mp3. Wszyta z przodu bluzy szwajcarska membrana Schoeller Technologies AG ma zapewnić ochronę przed wiatrem oraz wilgocią. Zamek przy szyi zakończony jest garażem. Krój bluzy dobrze dopasowuje się do sylwetki, a wstawki z cieńszego materiału zwiększają ilość odprowadzanego nadmiaru ciepła. Na plecach nie mogło zabraknąć odblaskowego elementu poprawiającego widoczność. Bluza dostępna jest w dwóch kolorach: czarnym oraz niebieskim.
Moja opinia na temat bluzy:
Tak jak wcześniej pisałem, miałem obawy co do temperatury w której mogę w niej biegać zimą. Założyłem bieliznę termoaktywną, dresy oraz bluzę i wyszedłem pobiegać. Premierowy bieg odbył się w temperaturze około zera stopni, przyznam szczerze, że wróciłem ugotowany do domu :). Niedługo po tym temperatura spadła do około -10 stopni. Chwilę po wyjściu z domu dało się poczuć chłód na ramionach oraz plecach, jednakże po przebiegnięciu około dwóch kilometrów mój organizm wyprodukował więcej ciepła i przestałem odczuwać zimno. Membrana dobrze chroni przed wiatrem, a nadmiar ciepła jest efektywnie odprowadzany przez cieńsze warstwy materiału. Jeśli trenujecie w zimne oraz wietrzne dni dobrze jest zaopatrzyć się w dodatkową lekką warstwę chroniącą plecy oraz ręce. Przy piętnastostopniowym mrozie oraz zimnych podmuchach wiatru zaczyna robić się nieprzyjemnie . Bluza kapitalnie sprawdza się podczas jazdy rowerem, ponieważ klatka piersiowa oraz żebra są dobrze chronione przed zimnem. Jeśli chodzi o pranie to należy uważać na temperaturę, ponieważ materiał może łatwo się rozciągnąć. Uważam, że bluza warta jest swoich pieniędzy (cena ok. 279zł) i mogę ją polecić każdemu, kto chce zachować outdoorową aktywność przez cały rok.
Bluzy marki Brubeck do kupienia w sklepie Pędziwiatr w Białymstoku
Polecane bluzy:
Foto: |
Materiał: |
Zastosowanie: |
Producent: |
![]() |
98% polyamide, 2% elastane | całoroczna, przeznaczona jest do wielu rodzajów aktywności sportowej jako druga warstwa odzieży | Zobacz więcejBrubeck |
|
Technlogia UA Compresio |
Coldgear to odzież stworzona specjalnie do uprawiania sportów zimą. Odzież gwarantuje maksymalny komfort cieplny w czasie uprawiania sportów zimą. |
1 komentarz
Pingback: Wodoodporna kurtka rowerowa Endura MT500 Jesień/Wiosna.